Bina Otomasyonu

Binalarda konforun sağlanması ve enerji verimliliği sağlayan bina otomasyon sistemleri Ventum ile kontrol altında.

Bina otomasyonu klima santralleri, fanlar, FCU’lar, kazanlar, chillerler, sirkülasyon pompaları ve benzeri mekanik cihazların bir merkezden özel yazılımlar ve grafik ara yüzler ile izlenmesini ve kontrol edilmesini sağlamaktadır.

BacNet, Modbus, Mbus, KNX gibi haberleşme protokolleri ile entegre olarak, üst düzey bir uyumlulukla tek bir noktadan BMS kontrolü sağlanmaktadır.

Tek bir merkezden izleme sayesinde bina içerisindeki herhangi bir arıza kullanıcıya iletilebilmekte ve işletmeye arızaya en kısa sürede müdahale imkânı vererek konfor şartlarının sürekliliğini sağlamaktadır. Bina otomasyon sistemleri her bir sistem için çalışma saati belirleyebilme imkanı vererek binanın kullanılmadığı saatlerde gereksiz enerji sarfiyatının da önüne geçmektedir.

Ventum olarak müşterilerimize anahtar teslim hizmet sunarak, projelendirme aşamasında saha ekipman seçimleri ve tedarikçi firmalar ile koordinasyonu sağlamak, uygulama aşamasında ise montaj, uç bağlantısı gibi hizmetler yolu ile müşterilerimizin üzerinden yüklerini alıyoruz.